Olga Szewczyk

Psycholożka

Absolwentka studiów magisterskich o specjalności klinicznej na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, psychoterapeutka w trakcie szkolenia, uczestniczka trzeciego roku całościowego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym w atestowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo-Behawioralnej Akademii Motywacji i Edukacji w Warszawie. Członkini Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

Doświadczenie diagnostyczne i terapeutyczne zdobywała podczas staży w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz praktyk w Ośrodku Wczesnej Interwencji.

Obecnie pracuje w Wojskowym Instytucie Medycznym w Klinice Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii, gdzie w ramach pracy zespołowej zajmuje się diagnozą oraz leczeniem osób po doświadczeniu wydarzeń traumatycznych.

Specjalizuje się w pracy z osobami dorosłymi oraz adolescentami. Podejmuje się pracy z pacjentami zmagającymi się z zaburzeniami odżywiania, obniżonym nastrojem, zaburzeniami lękowymi, niskim poczuciem własnej wartości oraz przewlekłym stresem. Pomaga osobom z doświadczeniem traum, wspierając je w procesie odbudowy poczucia bezpieczeństwa, rozumienia swoich emocji oraz odzyskiwania kontroli nad życiem.

W swojej pracy wykorzystuje przede wszystkim techniki poznawczo-behawioralne, dialog motywujący oraz metody oparte na trzeciej fali (ACT, DBT). Pozostaje jednak otwarta na dorobek innych szkół terapeutycznych, wierząc, iż w wielu przypadkach pozwala to spojrzeć na doświadczane przez pacjenta trudności z szerszej perspektywy i jeszcze lepiej je zrozumieć. Mimo korzystania z różnorodnych technik terapeutycznych, uważa, że nie są one w procesie terapeutycznym tak ważne jak budowanie relacji opartej na zaufaniu i tworzenie bezpiecznej przestrzeni do wyrażania swoich emocji.

Celem rozwijania swoich kompetencji regularnie bierze udział w szkoleniach i konferencjach z zakresu zdrowia psychicznego, zaburzeń z tego obszaru oraz sposobów ich leczenia.

Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanej superwizorki Polskiego
Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej.

Umawianie wizyt

W celu zapisania się na wizytę prosimy o kontakt z recepcją pod numerem telefonu +48 796 941 829

GODZINY PRZYJĘĆ:

  • czwartek 15:00 – 21:00
  • piątek 15:00 – 20:00

CENNIK

 

  • Sesja konsultacyjna terapeutyczna stacjonarna – 50 min. – 220 zł